Limfodrenāža

Limfodrenāža (jeb kompresijas masāža, limfas masāža, presoterapija vai pneimatiskā kompresijas terapija) ir nesāpīga, neinvazīva un relaksējoša fizioterapeitiska procedūra.

Limfodrenāža tūsku ārstēšanai tiek izmantota jau kopš 20. gadsimta 30. gadiem, taču, laikam ejot un attīstoties ierīcēm, ir atklāti arī citi drenāžas pielietojumi: šī ārstēšana labi darbojas kā sportistu (amatieru, pusprofesionāļu un profesionāļu) aktīvās reģenerācijas veids, un arvien biežāk to atrodam dažādu skaistumkopšanas salonu piedāvājumā, kur tiek novērtētas tā pretcelulīta, ādu nostiprinošās un ķermeni slaidinošās īpašības.

To var veikt manuāli, kvalificēts speciālists (parasti fizioterapeits) un tad to sauc par manuālo limfodrenāžu vai mehāniski ar limfodrenāžas ierīču palīdzību.

Abos gadījumos ārstēšanas mērķi ir vienādi, un kopumā tie ietver:

 • uzlabo asins un limfas cirkulāciju,
 • spiežot atlikušo limfu limfmezglu virzienā,
 • limfātiskās tūskas un eksudātu noņemšana,
 • uzlabojot ādas un citu audu uzturu un apgādi ar skābekli,
 • toksīnu izvadīšana no organisma.

Kam paredzēta limfodrenāža?

Indikācijas ārstēšanai

Indikāciju skaits limfodrenāžas ārstēšanai ir patiešām iespaidīgs. Tā ir viena no universālākajām fizioterapeitiskajām procedūrām. Tā terapeitiskā efekta dēļ limfodrenāža ieteicama:

 • dažādu veidu tūskas (limfātiskās, lipīdu) un limfātiskās stāzes (arī pēctraumatiskas, pēcoperācijas vai pavadošās grūtniecības) ārstēšanai,
 • pēc mastektomijas (roku pietūkums),
 • kā venozās mazspējas un trombozes profilakse,
 • apakšējo ekstremitāšu išēmiskās slimības gadījumā,
 • "smagu kāju" un teleangiektāzijas (tā saukto "zirnekļa vēnu") gadījumā,
 • osteoartrīta gadījumā,
 • reimatiskām slimībām, tostarp RA vai JIA,
 • podagras laikā,
 • cilvēki ar endokrīnās sistēmas traucējumiem (vairogdziedzera slimības, diabēts).

Sports un sportisti

Limfodrenāžas lietošanas indikācijas sportistiem ir:

 • reģenerācija pēc treniņa (pēc treniņa un sacensību sākuma),
 • muskuļu nogurums, kas izpaužas kā sāpes un spriedze,
 • pietūkums, īpaši pēc sasitumiem,
 • profilaktiski kā metodi traumu riska samazināšanai.

Estētiskā un skaistumkopšanas nozare

Starp limfodrenāžas estētiskajām indikācijām visievērojamākie ir:

 • celulīts,
 • ādas tvirtuma zudums,
 • liekie taukaudi,
 • pēc tauku atsūkšanas, lai ātri noņemtu pietūkumu, toksīnus un kā līdzekli audu fibrozes profilaksei (viena no iespējamām komplikācijām pēc tauku atsūkšanas).

Limfodrenāžas priekšrocības

Limfodrenāžas priekšrocības

Limfodrenāžas procedūras sniedz plašu veselības ieguvumu klāstu gan tiem, kam rūp profilakse, gan tiem, kas cieš no dažādām slimībām, kas ietekmē asins un limfātiskās sistēmas stāvokli.

Limfodrenāža novērš "smagu kāju" sajūtu un pietūkumu, kas rodas vakarā, piemēram, cilvēkiem, kuri strādā stāvus vai sēdus.

Ārkārtīgi nozīmīgs ieguvums ir asinsrites sistēmas darba stimulēšana cilvēkiem, kuri ir pakļauti vēnu saslimšanas riskam un pamana, ka uz savām kājām parādās tā sauktās “zirnekļa vēnas” vai pat varikozas vēnas. Jāatceras, ka šīs izmaiņas lielā mērā ir ģenētiskas, un, jo agrāk mēs sākam atbalstīt asinsrites sistēmas darbu, jo lielāka iespēja, ka novērsīsim nopietnas slimības.

Vēl viena ārkārtīgi svarīga limfodrenāžas priekšrocība ir dažāda veida tūskas noņemšana. Ārstēšana atvieglo cilvēkus ar pietūkumu un limfas stāzi. Rezultātā mazinās sāpes, spriedzes sajūta un palielinās komforts gan fiziskajā, gan garīgajā.

Limfodrenāža sportistiem

Sportisti galvenokārt novērtē šādas limfodrenāžas priekšrocības:

 • muskuļu sāpju mazināšana pēc nogurdinoša treniņa vai dalības sacensībās,
 • paātrina atlikušās limfas un toksīnu izvadīšanu,
 • reģenerācijas ātruma palielināšana, kas cita starpā ir saistīta ar labāku audu uzturu un skābekļa piegādi,
 • palielināt ķermeņa efektivitāti,
 • sporta rezultātu uzlabošana,
 • profilaktiski, lai samazinātu traumu risku.

Limfodrenāža ir viena no retajām procedūrām, ko var veikt pat ikdienā. Šāds biežums ir ieteicams starta sezonā, kad sportistam ilgstoši jāuztur augstākā forma.

Estētiskās priekšrocības, izmantojot limfodrenāžu

Limfodrenāža uzlabo arī ķermeņa izskatu. Galvenokārt tā ir lieliska celulīta mazināšanas metode, kuras veidošanās lielā mērā ir saistīta ar limfātiskās sistēmas patoloģisku darbību.

Turklāt tai ir nostiprinoša iedarbība, stimulējot cirkulāciju un mehānisko spiedienu, kas savukārt nodrošina labāku ādas barošanu, atjaunošanās procesus, palielinot ādas blīvumu.

Vēl viena svarīga priekšrocība ir ķermeņa notievēšana. Tomēr jāzina, ka limfodrenāža nav procedūra, kas traucē taukaudiem (piemēram, tauku atsūkšana). Tievēšanas efekts šajā gadījumā izriet no diviem jautājumiem. Pirmkārt, mēs bieži vien pat nenojaušam, ka mūsu ķermenī atrodas limfa, kas izraisa "pietūkumu". Tās noņemšana nekavējoties rada vizuālu silueta uzlabojumu. Otrkārt, limfodrenāža stimulē tauku dedzināšanas procesus, tāpēc tā ir lieliska izvēle cilvēkiem, kuri tikko pārgājuši uz veselīgu uzturu, lai samazinātu ķermeņa masu, vai cilvēkiem, kuri rūpējas par savu uzturu, bet neatrod laiku vairāk fiziskām aktivitātēm.


Cilvēka imunitāti ietekmē limfātiskās sistēmas pareiza darbība. Ar limfodrenāžu tiek iekustināta vielmaiņa, atslābināti muskuļi, uzlabo ādas stāvokli, uzlabojas asinsrite, tiek izvadītas šlakvielas.

Papildus visam Mesoestetic ķermeņa produkti boosters un ķermeņa maska veic papildus lipolītisku, nostiprinošu, drenējošu efektu. Katram klientam tiek piemērota viņam nepieciešamā procedūra, izvērtējot vēlamo rezultātu, kontrindikācijas.

Limfodrenāžas procedūru var apvienot ar sejas procedūru un ķermeņa ietīšanu.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir limfodrenāža?

Specializēts masāžas veids, kas pazīstams kā limfodrenāža, bieži tiek izmantots Eiropā, Tālajos Austrumos un citos pasaules reģionos, lai uzlabotu limfas plūsmu.

Limfodrenāža detoksicē organismu, veicinot sārņu izvadīšanu no limfātiskās sistēmas. Šī masāža stiprina imūnsistēmu un ir ideāli piemērota tiem, kas vēlas mazināt stresu, celulītu un ādas nogurumu visās tā izpausmēs.

Limfātiskā sistēma ir atkarīga no muskuļu kontrakcijas un dziļas elpošanas, lai no mūsu ķermeņa izvadītu šķidrumu un toksīnus. Taču limfodrenāžas masāža ir vēl viens veids, kas ir svarīgs, lai sistēma darbotos nevainojami.

Divi galvenie limfodrenāžas mērķi ir limfas veidošanās un aizplūšana.

Limfodrenāža ir viena no efektīvākajām masāžām vēnu varikozes novēršanai, tūskas mazināšanai, toksīnu izvadīšanai, svara samazināšanai!

Ar ko limfodrenāža atšķiras no parastās masāžas?

Ar “parasto” masāžu cilvēki mēdz apzīmēt aromterapiju, sporta masāžu, zviedru masāžu vai kādu citu – bieži vien diezgan eksotiski skanošu – masāžu, kas mūsdienās pieejama salonos un SPA.

Ar šīm masāžām terapeits parasti strādā pie muskuļiem, un viņam bieži būs jāizmanto dziļas masāžas metodes, lai sasniegtu muskuļu slāni. Limfodrenāžas masāža tomēr ir vērsta uz smalkajiem limfātiskajiem asinsvadiem un mezgliem, kas atrodas tieši zem ādas un kuriem nepieciešams tikai ļoti viegls spiediens, lai pārvietotu limfas šķidrumu cauri.

Tas nozīmē, ka, ja jūs ciešat no ūdens aiztures, vēdera uzpūšanās, celulīta vai slikta ādas toņa, tradicionālās masāžas izmantošana var nesniegt to, ko meklējat.

Kādi ir galvenie ieguvumi no limfodrenāžas masāžas?

 • uzlabojas asinsrite un limfas plūsma;
 • asinsvadu sienas tiek tonizētas, atjaunojas un uzlabojas asins un limfas cirkulācija;
 • palīdz ārstēt celulītu;
 • novērst dažādas izcelsmes tūskas;
 • mazina venozās atteces traucējumus;
 • mazina nogurumu;
 • veicina muskuļu atslābināšanu;
 • patīkami relaksē;
 • nostiprinās imūnsistēma;
 • uzlabojas ādas elastība;
 • palīdz izvadīt no organisma kaitīgos vielmaiņas galaproduktus - toksīnus.

Kas ir manuālā limfodrenāža?

Manuālā limfodrenāža (MLD) ir unikāls masāžas veids, kas īpaši izstrādāts limfātiskās sistēmas stimulēšanai. Roku kustības un secības ir pielāgotas katram cilvēkam. Tas jāveic kvalificētam speciālistam.

Manuālās limfodrenāžas masāžas panākumi balstās uz maigām roku kustībām masāžas seansa laikā. Lēnas, monotoniskas manuālas tehnikas limfodrenāžas masāžas laikā rada mierīgāku un relaksētāku stāvokli.

Ja limfodrenāžas masāža tiek veikta ātri vai ar spēcīgu spiedienu, tā vietā tiks stimulēta simpātiskā nervu sistēma un klients jutīsies nervozs un aizkaitināms. Tāpēc ir svarīgi, lai masāžas terapeits piemērotu spiedienu ar atbilstošām gludām, lēnām, maigām roku kustībām.

Kas ir mehāniskā limfodrenāža?

Mehāniskā limfodrenāža jeb presoterapija ir efektīva, mūsdienīga un maiga limfātiskās sistēmas terapija.

Mehāniskā limfodrenāža ir masāža ar mainīgu gaisa spiedienu, kura stimulē limfas cirkulāciju organismā. Masāžas laikā tiek izmantoti speciāli gaisa zābaki, limfodrenāžas ierīce.

Ieteicams cilvēkiem, kuri daudz sēž vai stāv, palīdz veidot stāju, labvēlīgi ietekmē celulīta un tauku noņemšanu, īpaši kombinācijā ar citām programmām. Tam ir labvēlīga un relaksējoša iedarbība uz visu organismu, palīdz izvadīt no organisma toksiskās vielas un stimulē venozo un limfas atteci un paātrina liekā ūdens izvadīšanu no organisma.

Vai limfodrenāžas masāža ir jaunums?

Limfodrenāžas masāžu kā terapiju 1930. gados pirmo reizi popularizēja Dr. Emīls Voders, lai ārstētu sinusīta un hroniskas saaukstēšanās simptomus. Viņš atklāja, ka, strādājot pie pietūkušajiem limfmezgliem uz viņa pacientu sejas un kakla bija dramatisks efekts, atslogojot deguna blakusdobumus, novēršot iekaisumu un daudzos gadījumos samazinot galvassāpes, migrēnas un pat uzlabojot sejas ādas stāvokli.

Viņš paplašināja savu pētījumu par limfodrenāžas masāžu, aptverot visa ķermeņa limfas asinsvadus un orgānus, atklājot gan veselības, gan estētiskās priekšrocības:

"Mums ir skaidri jāsaprot, ka slikti funkcionējoša limfas cirkulācija pazemina mūsu aizsardzību, kas paver durvis visām infekcijām, piemēram, kataram, hroniskām saaukstēšanās slimībām, sinusīts, iekaisis kakls, stenokardija utt. Diemžēl šis sastrēguma stāvoklis, ko var izsekot, pasliktinās un limfas stagnācija nelabvēlīgi ietekmē izskatu. Tas ir dziļākais vairāku kosmētisku defektu cēlonis, piemēram, pietūkums, apsārtums, tūska, maisiņi zem acīm, pūtītes utt.

Tāpēc limfas plūsmas stagnācijai ir katastrofālas sekas veselībai un skaistumam. Par katru cenu ir jāatjauno limfas cirkulācija un to var panākt ar limfodrenāžas palīdzību".
Dr Emil Vodder: Limfodrenāža, jauna terapeitiskā metode, Parīze 1936

Cenas

 • Limfodrenāžas masāža (30 min) - 25.00 EUR
 • Limfodrenāžas masāža (45 min) - 30.00 EUR
 • Limfodrenāžas masāža (60 min) - 35.00 EUR
 • Ja limfodrenāžu apvieno ar sejas procedūru, limfodrenāžas masāža (60 min) - 25.00 EUR
 • Ķermeņa ietīšana (40 min) - 65.00 EUR
 • Ja ķermeņa ietīšanu apvieno ar limfodrenāžu (30 min) - 70.00 EUR

* Limfodrenāžas masāža Rīgā.