Presoterapija

Presoterapija ir neinvazīva procedūra, kurā tiek izmantota kompresija, lai masētu ķermeņa limfātisko un venozo sistēmu. Procedūra tiek izmantota tūskas un iekaisuma mazināšanai, asinsrites uzlabošanai un liekā šķidruma aizplūšanas veicināšanai. To var izmantot, lai ārstētu dažādus stāvokļus, tostarp limfedēmu, varikozas vēnas un celulītu.

Presoterapijas procedūrā tiek izmantots īpašs uzvalks vai bikses, kuras caur atsevišķiem nodalījumiem tiek piepildītas ar gaisu. Šie nodalījumi tiek piepūsti un iztukšoti noteiktā secībā, atdarinot limfātiskās un venozās sistēmas dabisko kustību. Kompresijas masāža palīdz izspiest šķidrumus no skartajām zonām sirds virzienā, kur organisms tos var pareizi apstrādāt un izvadīt.

Viena no galvenajām presoterapijas priekšrocībām ir tā, ka tā ir neinvazīva ārstēšana. Atšķirībā no operācijas, tajā nav iegriezumu vai griešanas, kas nozīmē mazāk sāpju un īsāku atveseļošanās laiku. Procedūra ir arī salīdzinoši ātra, parasti vienas sesijas ilgums ir no 30 līdz 60 minūtēm. Lielākā daļa cilvēku procedūras laikā izjūt nelielu diskomfortu vai nemaz, un tūlīt pēc tam var atgriezties pie ierastajām aktivitātēm.

Vēl viens presoterapijas ieguvums ir tas, ka to var izmantot dažādu slimību ārstēšanai. Limfedēma, stāvoklis, kam raksturīga limfātisko šķidrumu uzkrāšanās audos, ir viens no visizplatītākajiem presoterapijas pielietojumiem. Kompresijas masāža palīdz stimulēt limfātisko sistēmu un izvadīt lieko šķidrumu, mazinot pietūkumu un iekaisumu.

Presoterapija ir efektīva arī varikozu vēnu ārstēšanā, kas ir paplašinātas un līkumotas vēnas, kuras var redzēt zem ādas. Kompresijas masāža palīdz uzlabot asinsriti un samazināt šo neizskatīgo vēnu izskatu.

Turklāt presoterapija ir pazīstama arī celulīta ārstēšanai, kas ir ādas iedobums, kas bieži parādās uz augšstilbiem un sēžamvietām. Stimulējot šķidrumu cirkulāciju un aizplūšanu, presoterapija var palīdzēt samazināt celulīta parādīšanos un uzlabot ādas kopējo izskatu.

Presoterapija parasti tiek uzskatīta par drošu lielākajai daļai cilvēku, taču tā nav piemērota dažām personām. To nedrīkst lietot cilvēki ar dziļo vēnu trombozi, smagu hipertensiju vai drudzi. Sievietēm, kuras ir grūtnieces vai baro bērnu ar krūti, arī jāizvairās no presoterapijas. Pirms jebkādas jaunas ārstēšanas uzsākšanas vienmēr ieteicams konsultēties ar medicīnas speciālistu.

Presoterapija vēl tiek saukta par mehānisko limfodrenāžu.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir presoterapija?

Presoterapija ir limfodrenāžas terapijas veids, kurā tiek izmantota kompresija, lai uzlabotu asinsriti un palīdzētu organismam izvadīt toksīnus. To bieži lieto, lai ārstētu tādus apstākļus kā celulīts, pietūkušas ekstremitātes un ūdens aizture.

Kā darbojas presoterapija?

Presoterapija darbojas, izmantojot kompresiju, lai masētu limfātisko sistēmu un palīdzētu tai izvadīt šķidrumu un toksīnus no ķermeņa. Kompresija palīdz uzlabot asinsriti un mazināt iekaisumu.

Limfātiskā sistēma ir audu un orgānu tīkls, kas palīdz organismam cīnīties ar infekcijām un slimībām. Presoterapija ir neinvazīvs, maigs veids daudzu dažādu veselības stāvokļu ārstēšanai.

Presoterapijas sistēmā tiek izmantots speciāls apģērbs ar piedurknēm vai kājām, kas ir savienotas ar sūkni. Sūknis piepilda apģērbu ar gaisu, un šis process tiek atkārtots vairākas reizes. Sūknēšanas darbība saspiež limfas asinsvadus un palīdz pārvietot limfas šķidrumu caur sistēmu.

Presoterapiju var izmantot dažādu slimību ārstēšanai, tostarp:

  • limfedēma,
  • hroniska vēnu mazspēja,
  • tūska,
  • celulīts,
  • pēcoperācijas pietūkums.

Presoterapija ir droša un efektīva ārstēšana daudziem dažādiem stāvokļiem. Pirms presoterapijas uzsākšanas ir svarīgi konsultēties ar savu ārstu, lai pārliecinātos, ka tā ir jums piemērota ārstēšana.

Kādas ir presoterapijas priekšrocības?

Presoterapija var palīdzēt uzlabot asinsriti, mazināt iekaisumu un veicināt limfas atteci, atslābināt muskuļus un mazināt sāpes. Tā var arī palīdzēt detoksicēt organismu, samazināt celulīta parādīšanos, pietūkušas ekstremitātes un ūdens aizturi.

Kas var gūt labumu no presoterapijas?

Ir vairāki dažādi apstākļi un situācijas, kurās presoterapija var būt efektīva. Presoterapija var būt noderīgs veids, kā uzlabot asinsriti, mazināt iekaisumu un veicināt dzīšanu.

Presoterapija var būt īpaši noderīga cilvēkiem, kuriem ir limfedēma, stāvoklis, kad limfātiskā sistēma nespēj efektīvi izvadīt limfas šķidrumu no ķermeņa. Tas var izraisīt šķidruma uzkrāšanos, kas var izraisīt pietūkumu, sāpes un kustību traucējumus. Presoterapija var palīdzēt mazināt šo tūsku, veicinot limfodrenāžu.

Citi apstākļi, kuros var būt noderīga presoterapija, ir varikozas vēnas, zirnekļa vēnas, celulīts un pēcoperācijas atveseļošanās. Turklāt presoterapija var būt patīkama un relaksējoša pieredze, kas atvieglo muskuļu sāpes.

Visu vecumu cilvēki var gūt labumu no presoterapijas, lai gan to parasti uzskata par drošu vairumam cilvēku. Dažos gadījumos presoterapija var nebūt ieteicama, piemēram, grūtniecēm, cilvēkiem ar sirds slimībām vai tiem, kam nesen veikta operācija. Ja jums ir bažas par to, vai presoterapija jums ir piemērota, vislabāk ir runāt ar veselības aprūpes speciālistu.

Cenas

  • Presoterapija (30 min) - 25.00 EUR
  • Presoterapija (45 min) - 30.00 EUR
  • Presoterapija (60 min) - 35.00 EUR
  • Ja apvieno ar sejas procedūru, presoterapija (60 min) - 25.00 EUR

* Presoterapija Rīgā.